Соціально-демографічна ситуація в Україні та напрями її покращення.

Автор(и)

  • М. М. Кузьменко

Ключові слова:

соціально-демографічна ситуація; демографічна криза; населення; тривалість життя; рівень життя; відтворення населення; людський розвиток

Анотація

В роботі на основі теоретико-практичних досліджень обґрунтовано актуальність соціально-демографічних перетворень в країні та роль людини в державотворенні. Проведено аналіз основних показників, що характеризують соціально-демографічну ситуацію в Україні. Визначено тенденцію до зниження чисельності населення України та ключові ознаки тривалої демографічної кризи. В роботі наведено прогноз демографічного стану в Україні та запропоновані перспективні напрями його покращення.
Основними науковими результатами є розроблені пропозиції щодо концепцій та програм, які мають на меті стабілізувати соціально-демографічну ситуацію в Україні та покращити її в майбутньому. Серед них: програма «Ти потрібен (потрібна) тут!» (стримування міграції молоді та підвищення ефективності видатків на освіту); програма доступного іпотечного кредитування (стимулювання створення сімей та народження дітей); популяризація бренду сім’ї; програма «Здорова нація – успішна країна» (популяризація здорового способу життя); обов’язкове медичне страхування та підвищення якості медичних послуг.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-23

Номер

Розділ

Спец. 051 «Економіка». ОП «Управління персоналом та економіка праці» (2020-2021 н.р.)